Recep Tayyip ErdoğanVerified account

@RT_Erdogan

Türkiye Cumhurbaşkanı - President of Turkey, AK Parti Genel Başkanı - AK Party Chairman

Ankara, Turkey
Joined August 2009

Tweets

You blocked @RT_Erdogan

Are you sure you want to view these Tweets? Viewing Tweets won't unblock @RT_Erdogan

 1. Pinned Tweet

  Devam! 🇹🇷

  Undo
 2. İslam İşbirliği Teşkilatı Yargı Konferansı

  Undo
 3. İkinci 100 Günlük İcraat Programı'nı açıklıyoruz.

  Undo
 4. Durmayacağız, dinlenmeyeceğiz, gece gündüz çalışacağız.

  Undo
 5. Yerli ve milli genel maksat helikopterimiz GÖKBEY hayırlı uğurlu olsun. 🇹🇷

  Undo
 6. Undo
 7. 'nün tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, bu vesileyle dünyadaki mazlum ve mağdurlara selamlarımı iletiyorum.

  Undo
 8. Bizim medeniyetimizde insan hakları, bizatihi insanın varlığında mündemiçtir. Cinsiyeti, rengi, ırkı, dili, kültürü ne olursa olsun herkesi ‘kardeş’ olarak kabul eden inancımızın insan hakları çerçevesi de buna göre şekillenmiştir.

  Undo
 9. Demokrasi ve insan hakları denilince sorun aranacak yer asla Türkiye değildir. Her iki hususta da bakılacak yer, Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de, Libya’da insanlığı yıkıntılar altında bırakanlar, Afrika’nın her köşesinde insanlığı açlığın ve susuzluğun pençesine terk edenlerdir.

  Undo
 10. Demokrasi, her şeyin iyi, güzel, hoş olduğu günlerde değil zor zamanlarda test edilir. Türkiye bu testi, vesayetinden darbesine, teröründen mültecisine kadar tüm boyutlarıyla yaşamış ve alnının akıyla tamamlamıştır.

  Undo
 11. Eğer bugün Türkiye, yaşadığı bunca badireye rağmen hâlâ dimdik ayaktaysa, işte bu paylaşmanın bereketi, el uzattığı insanların duaları sayesindedir. Türkiye olarak, AK Parti olarak, bizim insan hakları meselesine bakışımız budur.

  Undo
 12. Dünyanın 17. büyük ekonomisi olmamıza rağmen insani yardımlarda ilk sıralarda yer almamız, paramızın çok olmasından değil gönlümüzün zengin olmasından kaynaklanmaktadır. 🇹🇷

  Undo
 13. Undo
 14. Undo
 15. Undo
 16. AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Undo
 17. Türkiye, gerek küresel gerek bölgesel konularda, her platformda doğruları söylemeye devam edecek, çıkarlarını korumayı ve tüm dünya mazlumlarının sesi olmayı sürdürecektir.

  Undo
 18. Ziyaretimizin son ayağı olan Venezuela'da da Devlet Başkanı Sayın Maduro tarafından çok sıcak bir şekilde karşılandık. Venezuela ziyaretimizin, başta ticaret alanında olmak üzere ilişkilerimizi daha da iyi noktaya taşıyacağına inanıyorum.

  Undo
 19. Zirve sonrasında Paraguay ziyaretimizde de ikili ilişkilerimizi geliştirecek temaslarda bulunduk, önemli anlaşmalar imzaladık. Göstermiş oldukları sıcak ev sahipliği için Devlet Başkanı Sayın Benítez'e ve Paraguay halkına şükranlarımı sunuyorum.

  Undo
 20. Daha güçlü, sürdürülebilir, dengeli ve kapsayıcı bir küresel büyüme için G-20'nin rolünün oldukça önemli olduğunu düşünüyor, Buenos Aires'teki Zirvenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

  Undo
 21. Hollanda, Çin, Japonya, Şili, Rusya, Arjantin, ABD ve İngiltere liderleriyle yapmış olduğumuz ikili görüşmelerde Türkiye'nin bölgesel ve küresel meselelere yaklaşımını, projelerini ve çözüm önerilerini paylaştık.

  Undo

Loading seems to be taking a while.

Twitter may be over capacity or experiencing a momentary hiccup. Try again or visit Twitter Status for more information.

  You may also like

  ·